293D475X9025B2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    293D475X9025B2T
  • Производитель
    Sprague Electric
  • Описание
    Sprague Electric 293D475X9025B2T Capacitance: 4.7 uF Dimensions: 2.8 mm W x 3.5 mm L Dissipation Factor Df: 6 Esr: 2.8 Ohms Height: 1.9 mm Lead Free Status / Rohs Status: No?  Lead Spacing: 0.8 mm Leakage Current: 1.2 uAmps Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Package / Case: 3528-21 metric Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Ripple Current: 0.17 Amp Series: 293D Termination Style: SMD/SMT Tolerance: 10 % Voltage Rating: 25 Volts Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD ESR: 5.5 Ohms Case Code - in: 1411 Case Code - mm: 3528 Mfr Case Code: B Case Dissipation Factor DF: 6 Factory Pack Quantity: 2000